15 grudnia 2017

Cegiełka rustykalna

Film instruktażowy z aplikacji powłoki na ścianie salonu

Powłoki stosowane są do dekoracji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, jest to wierna kopia zniszczonych cegiełek z zaprawą spoinującą. Idealny element dekoracyjny pozbawiony wad oryginalnego muru: nie pęka, nie kruszy się, nie wymaga impregnacji, łatwy do przemalowania i aplikacji.

Powłoki wykonane są: wysokogatunkowego specjalnie opracowanego tynku akrylowego, styropianowego rdzenia, wzmocnione zatopioną siatką z włókna szklanego.Powłoki stanowią wyprawkę paro-przepuszczalną, odporną na uderzenia, są elastyczne, można je kłaść na zakrzywionych powierzchniach (ściany łukowe) oraz mają mały ciężar, co jest zaletą gdy kładziemy je na system dociepleń aplikacji.

Podstawowe parametry: 

 •  długość 1710mm, szerokość: 130mm, grubość 10mm,
 • zawiera podbudowę styropianową  o gr 6-7mm. 
 •  lekka wyprawka wykończająca nie wymagająca 
 • specjalistycznej wiedzy budowlanej do zastosowania
 • odporna na uderzenia, elastyczna,
 • odporna na warunki atmosferyczne
 • trwała w wybarwieniu
 •  szybka w montażu

Na 1 mkw całego systemu wymagany jest minimum:  

 •  4,5 szt. powłoki (sprzedajemy wyłącznie powłoki w całości)
 •  ok 2 – 2.5 kg zaprawy spoinującej
 •  1 szt. kleju w pianie
 •  1 l bejcy 
 1. Wydajność bejcy wodnej: 1l to 8-10 mkw przy dwukrotnym malowaniu 
 2. Wydajność zaprawy spoinującej: 2-2,5 kg na mkw (przy założeniu, że spoiny nie są szersze od 3mm) 
 3. Wydajność kleju z 1 szt. – 7 mkw

Powłoka do samodzielnego malowania – dostarczana jako biała

Po montażu powłoki białej, należy zabezpieczyć ją bejcą wodną systemową. Powłoka pomalowana systemową bejcą dopiero uzyskuje odporność na warunki atmosferyczne – w tym promieniowanie UV. 

Zastosowanie całego systemu zgodnie z opisem wykonania znajdującym się na naszej stronie daje prawo do uzyskania gwarancji.

Sposób montażu paneli na ścianie

Na spodniej warstwie panelu nanosimy wężykiem według schematu systemowy klej w pianie. Zaczynając od dołu ściany dociskamy w miejscu docelowym i zdejmujemy na ok. 1-2min do odpowietrzenia piany. Po upływie czasu dociskamy ponownie – „na stałe”

Na brzegi zewnętrzne przyklejonej powłoki do ściany nanosimy wyciśniętą z tuby po silikonie lub nałożoną  szpachelką cienką warstwę zaprawy spoinującej.

Kolejną powłokę montujemy podobnie. Pokrywamy klejem w pianie, dociskamy, zdejmujemy na chwilę i dociskamy ponownie do poprzedniej – już przyklejonej powłoki tak, aby nadmiar nałożonej zaprawy wypłynął spomiędzy dociśniętych powłok. Nadmiar ten zdejmujemy szpachelką i wycieramy resztki wilgotną szmatką. Sprawdzając jednocześnie czy nie powstały puste szczeliny pomiędzy powłokami. Jeśli takie są – ubytki te uzupełniamy szpachelką lub „wstrzykujemy” zaprawę za pomocą wypełnionej zaprawą silikonowej tuby i pistoletu do silikonu.

Nałożony klej w pianie na spód powłoki

Dociskanie powłoki z klejem do ściany

Nakładanie spoiny na obrzeża powłok

Powłoka z cegłą rustykalną i imitacją trawertynu na elewacji

Zdjęcia powyżej przedstawiają ścianę wewnątrz wykonaną w technologii Tiserec – imitacja cegły rustykalnej

Print Friendly, PDF & Email