1 czerwca 2017

Imitacje kamieni

W wyniku długotrwałych prac technologicznych Firma Tiserec opracowała metodę na wykonawstwo imitacji kamieni budowlanych w cienkowarstwowych tynkach akrylowych. Nasze wyroby z równym powodzeniem można stosować zarówno na elewacje jak i wewnątrz mieszkań. Są odporne na promieniowanie UV a wzory w 100% oddają naturalne wzornictwo kamieni stosowanych jako okładziny ozdobne. W produkcji posiadamy imitacje piaskowców, trawertynów, betonu technologicznego i wiele innych. Dla klientów preferujących mimo wszystko tradycyjne wzory proponujemy imitację cegiełki rustykalnej. 

Nasze produkty (poza cegiełką) występują w wymiarach 1000x500mm przy grubości nieprzekraczającej 2mm. Są w pełni elastyczne (można je zwinąć w rulon). Montaż ogranicza się do prostego przyklejenia powłok w wybrane miejsce. Zwymiarować i dociąć powłokę można zwykłym nożem introligatorskim. Po zwymiarowaniu nakładamy klej i przyklejamy w miejsce docelowe. Poszczególne powłoki kleimy „do czoła”. 

Cena metra kwadratowego powłoki – 96zł netto do ceny należy doliczyć 23%VAT

 

Elewacja wykonana wzorem powłoki imitującej beton architektoniczny

 

Przykladowe wzory

Krótka instrukcja aplikacji powłok

Wymiarowanie powłok

Dokładne zwymiarowanie jest proste. Za pomocą miarki i ołówka nanosimy dokładne wymiary na powłokę.

Docinanie do wymiaru

Równie prostą czynnością jest docinanie do wymiaru powłok. Zwykły przymiar i nóż introligatorski wystarczy aby, dociąć powłokę do żądanych wymiarów

Nanoszenie kleju

Zalecamy nanoszenie kleju w sparyu. Ze względu na łatwość i szybkość przygotowania warstwy klejącej.

Klejenie na ścianie

Powłokę z naniesioną warstwą kleju przykładamy w żądane miejsce i za pomocą wałków starannie dociskamy. Czynność tą należy wykonać z dużą uwagą aby, nie pozostawić pustych miejsc pod powłoką lub pęcherzy z powietrzem.

Dociskamy powłoki zarówno w pionie jak i poziomie

Kolejne powłoki kleimy w systemie "do czoła" czyli dosuwając brzegi kolejnych powłok do siebie i dociskając dokładnie walkiem. Musimy zwrócić uwagę na to żeby spod powłok nie wypływał klej. Nadmiar należy od razu zebrać wilgotną szmatką

Gotowy element

Łatwość i szybkość wykonania takiej ściany oraz jej wysokie walory estetyczne będą z pewnością ozdobą wielu domów.

Imitacja trawertynu w połączeniu z cegiełką rustykalną

Zdjęcia powyżej przedstawiają zastosowanie imitacji piaskowca na elewacji jako dekory.

Print Friendly, PDF & Email