20 kwietnia 2015

Co to jest? – powłoka Tynku o strukturze drewna?

Tynk drewnopodobny?

Brzmi nieprawdopodobnie? Firma Tiserec, może poszczycić się wykorzystaniem w swojej pracy technologii, która daje dokładnie taki efekt. Rzetelnie prowadzony biznes stanowi dla nas motywację do poszukiwania coraz to nowych rozwiązań, które ułatwią nie tylko naszą pracę, ale również uczynią z nas bardziej odpowiedzialnych przedsiębiorców.
Tak stawiane cele, doprowadziły nas do stworzenia innowacyjnej technologii, w której efekcie otrzymują Państwo tynk o strukturze drewna. Wszyscy miłośnicy drewnianych domów mogą dzięki nam połączyć swój gust estetyczny z dbałością o środowisko naturalne. Gwarantujemy, że efekt będzie niesamowity, a powierzchnia dla każdej niewtajemniczonej osoby będzie drewniana.

Mówimy o środowisku naturalnym, ponieważ postawienie drewnianego domu, wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju drewnianych bali, które pozyskuje się z różnych drzew. Nasza technologia jest całkowicie bezinwazyjna dla środowiska naturalnego. Mogą, więc Państwo uzyskać efekt drewnianego domku, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla drzew. Jesteśmy z tego bardzo dumni, gdyż jeśli chodzi o tynk imitujący drewno przez długi czas był trudny do osiągnięcia na akceptowalnym przez nas poziomie – czyli takim, który odpowiadał by naszym wymaganiom jakościowym i wizualnym.

Tynk imitujący drewno – jest cienkowarstwowym tynkiem akrylowym z fakturą naturalnych słoi drewna. Doskonale nadaje się na zewnątrz jako dekory lub pełne elewacje oraz do wnętrz. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Imitacja drewna – tynk drewnopodobny  – to powłoki Tynku o Strukturze Drewna – na bazie tynku akrylowego (wysoko elastycznego) lub mineralnego (bez elastyczności). Dostarczany jest w postaci pasów do samodzielnej aplikacji. Są to już gotowe elementy do samodzielnego montażu. Charakteryzują się dużą elastycznością – co pomaga w aplikacji nawet na owalne czy półokrągłe powierzchnie. 

Powłoki tynku występują w 2 grubościach (10 mm i 3 mm) oraz  wymiarach 160×1980 mm. Każdą z dostępnych grubości wyrobu można dowolnie dociąć do żądanego wymiaru zwykłym nożem introligatorskim. 

Tynk mineralny zaś, nadaje się wyłącznie na proste, równe ściany. Docinany może być na wymiar piłą o drobnych zębach.

 

Zdjęcie przedstawia fragment elewacji budynku jednorodzinnego, wykonanego w całości w technologii Tiserec. Na zdjęciu widzimy jeden z węgłów wszystkie elementy wykonane naszą technologią.

Podobny budynek z nieco innym układem bali. Wyraźnie widać imitację warkocza, który w oryginalnym domu z bali służy jako uszczelnienie. Całość wykonana w technologii Tiserec. Węgły są doklejanymi elementami ze styropianu, które posiadają warstwę tynku o strukturze drewna. 

Na zdjęciach obie elewacje obu domów, których detale prezentowaliśmy powyżej

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, że nasze tynki imitujące drewno są pozbawione właściwości typowych dla drewna, które w użytkowaniu mogą stanowić problem. Mowa tutaj o pochłanianiu przez drewno wilgoci, która w efekcie może doprowadzić do jego pęcznienia oraz do rozwinięcia się różnego rodzaju grzybów.
Oprócz tego każdy rodzaj drewna ma specyficzny zapach i o ile drewno zachwyca swoim wyglądem, to jego zapach nie zawsze jest do zaakceptowania dla każdego. Tynk Imitujący  Drewno  jest całkowicie wolny od tych mankamentów. Dzięki temu oferowany przez nas wyrób, doskonale sprawdzi się na różnego rodzaju powierzchniach i jest wysoce odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dzięki tym właściwościom, będą Państwo cieszyć oko jego idealnym wyglądem przez naprawdę długi czas.

Czym jest Powłoka Tynku o Strukturze Drewna

Powłoka z fakturą słoi drewnianych 3D składa się z:

  • Podłoża styropianowego o grubości  ok. 7 mm
  • Zatopionej siatki z włókna szklanego (zbrojenie nadające odpowiednią wytrzymałość)
  • Wysoko elastycznej warstwy  tynku o strukturze drewna
  • Na życzenie klienta wybrany z dostępnych 16 barw odpowiedni kolor lakieru

Przekrój imitacji tynku

Przekrój imitacji tynku

 

 

Elastyczna powłoka imitująca drewno - sposób łączenia z zastosowaniem boni 5mm

Elastyczna powłoka imitująca drewno – sposób łączenia z zastosowaniem boni 5mm

Zdjęcia przedstawiają wyjątkowa elastyczność powłok o strukturze drewna w wersji 3mm bez styropianu. Powłoki 10 mm z warstwą styropianu posiadają podobne właściwości. Zdjęcie poniżej przedstawia zrolowaną powłokę 10 mm. 

Biała niemalowana powłoka o wymiarach 10x198x16 cm.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.