20 kwietnia 2015

Czym jest tynk – Imitacja drewna?

Tynk imitujący drewno – jest cienkowarstwowym tynkiem akrylowym z fakturą naturalnych słoi drewna. Doskonale nadaje się na zewnątrz jako dekory lub pełne elewacje oraz do wnętrz. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Imitacja drewna – tynk drewnopodobny  – to powłoki Tynku o Strukturze Drewna – na bazie tynku akrylowego (wysoko elastycznego) lub mineralnego (bez elastyczności). Dostarczany jest w postaci pasów do samodzielnej aplikacji. Są to już gotowe elementy do samodzielnego montażu. Charakteryzują się dużą elastycznością – co pomaga w aplikacji nawet na owalne czy półokrągłe powierzchnie. występują w 2 grubościach (10mm i 3mm) oraz  wymiarach 160x1980mm. Każdą z dostępnych grubości wyrobu można dowolnie dociąć do żądanego wymiaru zwykłym nożem introligarorskim. Tynk mineralny zaś nadaje się wyłącznie na proste, równe ściany. Docinany może być na wymiar pilą o drobnych zębach.

Tynk drewnopodobny?

Brzmi nieprawdopodobnie? Firma Tiserec, może poszczycić się wykorzystaniem w swojej pracy technologii, która daje dokładnie taki efekt. Rzetelnie prowadzony biznes stanowi dla nas motywację do poszukiwania coraz to nowych rozwiązań, które ułatwią nie tylko naszą pracę, ale również uczynią z nas bardziej odpowiedzialnych przedsiębiorców.
Tak stawiane cele, doprowadziły nas do stworzenia innowacyjnej technologii, w której efekcie otrzymują Państwo tynk o strukturze drewna. Wszyscy miłośnicy drewnianych domów mogą dzięki nam połączyć swój gust estetyczny z dbałością o środowisko naturalne. Gwarantujemy, że efekt będzie niesamowity, a powierzchnia dla każdej niewtajemniczonej osoby będzie drewniana.
Mówimy o środowisku naturalnym, ponieważ postawienie drewnianego domu, wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju drewnianych bali, które pozyskuje się z różnych drzew. Nasza technologia jest całkowicie bezinwazyjna dla środowiska naturalnego. Mogą, więc Państwo uzyskać efekt drewnianego domku, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla drzew. Jesteśmy z tego bardzo dumni, gdyż jeśli chodzi o tynk imitujący drewno przez długi czas był trudny do osiągnięcia na akceptowalnym przez nas poziomie – czyli takim, który odpowiadał by naszym wymaganiom jakościowym i wizualnym.

 

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, że nasze tynki imitujące drewno są pozbawione właściwości typowych dla drewna, które w użytkowaniu mogą stanowić problem. Mowa tutaj o pochłanianiu przez drewno wilgoci, która w efekcie może doprowadzić do jego pęcznienia oraz do rozwinięcia się różnego rodzaju grzybów.
Oprócz tego każdy rodzaj drewna ma specyficzny zapach i o ile drewno zachwyca swoim wyglądem, to jego zapach nie zawsze jest do zaakceptowania dla każdego. Tynk Imitujący  Drewno  jest całkowicie wolny od tych mankamentów. Dzięki temu oferowany przez nas wyrób, doskonale sprawdzi się na różnego rodzaju powierzchniach i jest wysoce odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dzięki tym właściwościom, będą Państwo cieszyć oko jego idealnym wyglądem przez naprawdę długi czas.

 

Co oferujemy

Powłokę z fakturą słoi drewnianych 3D składająca się z:

  • Podłoża styropianowego o grubości  7mm
  • Zatopionej siatki w kleju z warstwą tynku
  • Wysoko elastycznej warstwy  tynku o strukturze drewna
  • Na życzenie klienta wybrany z dostępnych kolor lakieru

Przekrój imitacji tynku

Przekrój imitacji tynku

Poszczególne warstwy (styropian, klej, siatka, tynki i lakier) Widoczna warstwa kleju, siatki, tynku z lakierem i 7mm styropian

Elastyczna powłoka imitująca drewno TrueWood

Elastyczna powłoka imitująca drewno TrueWood

Oferowana przez nas powłoka  tynku o strukturze drewna charakteryzuje się niezwykłą elastycznością. Przez co jest łatwa w transporcie i montażu.

Niemalowana biała powłoka o długości 1980mm

Elastyczna powłoka imitująca drewno - sposób łączenia z zastosowaniem boni 5mm

Elastyczna powłoka imitująca drewno – sposób łączenia z zastosowaniem boni 5mm

 

Propozycja łączenia poszczególnych kawałków na pomocą widocznej boni, która wypełnia przestrzeń pomiędzy poziomymi kawałkami zalecana nie większa niż 5mm. Możliwe jest również malowanie powłok w technologii TrueWood. Cena zależna od ilości zamówionej powłoki. Powłokę zaleca się kleić do elewacji za pomocą zwykłej pianki do styropianu co nie wymaga większego doświadczenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.