20 kwietnia 2015

Czym jest tynk – Imitacja drewna?

Czym jest Imitacja drewna?

Tynk imitujący drewno – Tiserec jest cienkowarstwowym tynkiem akrylowym z fakturą naturalnych słoi drewna. Doskonale nadaje się na zewnątrz jako dekory lub pełne elewacje oraz do wnętrz. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Imitacja drewna – tynk drewnopodobny

występuje obecnie w dwóch odmianach:

  1. Tynk elewacyjny – na bazie tynku mineralnego. Wykonywany i fakturowany jest bezpośrednio na elewacji
  2. Powłoki Tynku o Struklturze Drewna – na bazie tynku akrylowego (wysoko elastycznego). Dostarczany jest w postaci pasów do samodzielnej aplikacji.

Tynk elewacyjny – jest tynkiem wykonywanym bezpośrednio na elewacji przez odpowiednio przeszkolonych specjalistów. Na elewacji jest fakturowany za pomocą specjalnych matryc i „krojony” w poziome pasy imitujące deski.

Imitacja drewna – tynk drewnopodobny (Powłoka Tynku o Strukturze Drewna) – są to już gotowe elementy do samodzielnego montażu. Charakteryzują się dużą elastycznością – co pomaga w aplikacji nawet na owalne czy półokrągłe powierzchnie. występują w 2 grubościach (10mm i 3mm) oraz  wymiarach 160x1980mm. Każdą z dostępnych grubości wyrobu można dowolnie dociąć do żądanego wymiaru zwykłym nożem introligarorskim.

Tynk drewnopodobny?

Brzmi nieprawdopodobnie? Firma Tiserec, może poszczycić się wykorzystaniem w swojej pracy technologii, która daje dokładnie taki efekt. Rzetelnie prowadzony biznes stanowi dla nas motywację do poszukiwania coraz to nowych rozwiązań, które ułatwią nie tylko naszą pracę, ale również uczynią z nas bardziej odpowiedzialnych przedsiębiorców.

Tak stawiane cele, doprowadziły nas do stworzenia innowacyjnej technologii, w której efekcie otrzymują Państwo tynk o strukturze drewna. Wszyscy miłośnicy drewnianych domów mogą dzięki nam połączyć swój gust estetyczny z dbałością o środowisko naturalne. Gwarantujemy, że efekt będzie niesamowity, a powierzchnia dla każdej niewtajemniczonej osoby będzie drewniana.

Mówimy o środowisku naturalnym, ponieważ postawienie drewnianego domu, wymaga dobrania odpowiedniego rodzaju drewnianych bali, które pozyskuje się z różnych drzew. Nasza technologia jest całkowicie bezinwazyjna dla środowiska naturalnego. Mogą, więc Państwo uzyskać efekt drewnianego domku, bez jakiegokolwiek uszczerbku dla drzew. Jesteśmy z tego bardzo dumni, gdyż jeśli chodzi o tynk imitujący drewno przez długi czas był trudny do osiągnięcia na akceptowalnym przez nas poziomie – czyli takim, który odpowiadał by naszym wymaganiom jakościowym i wizualnym.

 

Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, że nasze tynki imitujące drewno są pozbawione właściwości typowych dla drewna, które w użytkowaniu mogą stanowić problem. Mowa tutaj o pochłanianiu przez drewno wilgoci, która w efekcie może doprowadzić do jego pęcznienia oraz do rozwinięcia się różnego rodzaju grzybów.

Oprócz tego każdy rodzaj drewna ma specyficzny zapach i o ile drewno zachwyca swoim wyglądem, to jego zapach nie zawsze jest do zaakceptowania dla każdego. Tynk Imitujący  Drewno  jest całkowicie wolny od tych mankamentów. Dzięki temu oferowany przez nas wyrób, doskonale sprawdzi się na różnego rodzaju powierzchniach i jest wysoce odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dzięki tym właściwościom, będą Państwo cieszyć oko jego idealnym wyglądem przez naprawdę długi czas.

Powłoka Tynku o Strukturze Drewna w technologii Tiserec

Jednym z elementów, które wykorzystujemy w naszej pracy są wysokiej jakości styropianowe deski elewacyjne. Jeżeli chcą Państwo bliżej zaznajomić się z technologią Tiserec i przekonać się, jak wyglądają nasze realizacje, to zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas katalogami. Gdyby powyższe informacje okazały się niewystarczające, to prosimy o bezpośredni kontakt z naszą firmą. Szczegółowo odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dobrać odpowiedni tynk do interesującej Państwa powierzchni.

Powłoka Tynku o Strukturze Drewna

Powłoka Tynku o Strukturze Drewna

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.